Bezpieczeństwo

Dostęp do danych

Nikt z Plandorado nie ma styczności z danymi finansowymi użytkowników w trakcie swojej normalnej pracy. Na wyraźną prośbę użytkownika, pracownik Plandorado może uzyskać dostęp do tych danych w celu udzielenia pomocy użytkownikowi bądź wykonania innych operacji na jego zlecenie. Udzielany dostęp do danych finansowych jest ściśle kontrolowany i zapisywany (czas dostępu oraz powód).

Przetwarzamy automatycznie jedynie anonimowe dane do celów wewnętrznych.

Hasła

Wymuszamy na użytkownikach korzystanie z odpowiednio długich i bezpiecznych haseł.

Hasła są szyfrowane jednostronnym algorytmem uniemożliwiającym jego odczytanie. Jest to aktualny standard branżowy w dziedzinie zabezpieczenia haseł. Gdyby ktoś uzyskał dostęp do hasła przechowywanego w naszej bazie danych na niewiele by mu się to zdało, ponieważ aby dowiedzieć się jakie ono jest, musiałby metodą prób i błędów wpisywać kolejne kombinacje znaków aż uzyska ten sam szyfr. Jest to bardzo czasochłonne i nieopłacalne. Mocno upraszczając matematyczną teorię, łamanie w ten sposób 8 znakowego hasła zajęło by mniej więcej 4 lata.

Wygaśnięcie konta

W sytuacji gdy konto użytkownika wygaśnie, dajemy użytkownikowi jeszcze trochę czasu na powrót do subskrypcji. Jeżeli użytkownik nie loguje się do swojego konta dłużej niż pół roku, jego dane są bezpowrotnie usuwane z naszych baz danych. Dodatkowo, na wyraźną prośbę użytkownika, dane możemy usunąć (również bezpowrotnie) w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *